NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Odpowiadamy tu na powtarzające się pytania naszych Klientów.
Gdyby okazało się, że nie ma tu odpowiedzi na Twoje pytanie, zadzwoń do do nas lub napisz maila.

Co zawiera projekt?

Przy zamówieniu podstawowego opracowania wysyłamy 4 kopie projektu budowlanego, które są niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę.

Dodatkowo załączamy niezbędne detale architektoniczne oraz zestawienie stolarki okiennej o drzwiowej.

Ile trwa realizacja zamówienia?

W zależności od wybranego projektu, realizacja wysyłamy projekt w ciągu dwóch dni lub w przypadku niektórych projektów, w ciągu maksymalnie dwóch tygodni.

Przed złożeniem zamówienia proszę zapytać o dostępność projektu.

Koszt budowy domu - jak jest wyliczany?

Bardzo trudno wycenić jest kosz budowy domu, który projektowany jest w nieznanej lokalizacji. Koszty budowy mogą różnić się znacznie pomiędzy większym miastem, a mniejszą miejscowością. Najczęściej jednak to rynek określa koszt budowy, gdzie dom budowany nawet w tej samej lokalizacji, przez tą samą firmę może różnić się zależnie od terminów, Twoich umiejętności negocjacyjnych oraz popytu na rynku.

Sporządziliśmy więc nasze wyceny w oparciu o 3 czynniki:
1. Koszt budowy domu przyjęliśmy na poziomie 2500zł / m2 w stanie deweloperskim.
2. Informację zwrotną od naszych Klientów budujących dom według naszego projektu.
3. Wycenę firm budowlanych (bez negocjacji).

Średnia daje nam cenę netto budowy (bez podatku VAT), bez budowy przyłączy oraz zakładając typowe warunki gruntowe.

Do przedstawienia szacunkowego kosztu budowy używamy dwóch wartości.
Pierwsza to cena „systemem gospodarczym”, druga gdy całość zlecamy firmie budowlanej.

Co oznacza "stan deweloperski"?

Koszt budowy liczymy do tak zwanego „stanu deweloperskiego”. Spotkaliśmy się z wieloma definicjami, tego etapu inwestycji.
Nasza definicja jest dosyć prosta. Stan deweloperski to stan, który pozwala na odbiór budynku do użytkowania, a więc powinien posiadać wybudowane i otynkowane wszystkie ściany, sprawne i odebrane instalacje, zamontowane okna i drzwi zewnętrzne.
Czyli nasz dom musi stać się Budynkiem zgodnie z Art. 3 Prawa Budowlanego.

Jak wygląda proces adaptacji i uzyskania pozwolenia na budowę?

Adaptacja to proces, w którym katalogowy budynek dopasowujemy do działki inwestora i przygotowujemy dokumentację potrzebną do uzyskania pozwolenia na budowę.

Wszystkie informacje potrzebne to tego, by przygotować się do procesu adaptacji opisujemy w tygodniowym kursie, który pomoże zrozumieć Ci na czym to wszystko polega.

Kurs dostępny jest tu: KURS ADAPTACJI

Serdecznie zapraszam.

Czy w przyszłości pojawi się więcej projektów?

Każdy z naszych projektów jest precyzyjnie projektowany, testowany i bardzo dokładnie wybierany przed publikacją w tym katalogu.

Publikujemy więc tylko projekty, które naszym zdaniem spełniają wymagania odnośnie niskiej ceny budowy, przestronnego i ergonomicznego wnętrza oraz prostoty konstrukcji.

O nowościach na naszej stronie informujemy przez nasz newsletter.

Jeżeli natomiast nie znajdziesz projektu, który Cię interesuje, zapraszam do współpracy nad projektem indywidualnym, który spełni każde Twoje marzenia o własnym domu.

Dlaczego projektujecie budynki bez ścianki kolankowej?

Niektóre budynki nie posiadają ścianki kolankowej, gdyż zmniejsza to koszty budowy i przy odpowiednio zaprojektowanym wnętrzu nie ogranicza  możliwości jego aranżacji.

Wbrew pozorom ścianka kolankowa jest stosunkowo drogim elementem w budowie. Wymaga budowy słupów oraz dodatkowego wieńca.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby na etapie adaptacji „podnieść” dach i położyć go na wyższej ściance kolankowej, po to by stworzyć jeszcze większą przestrzeń na poddaszu. Powiększy to tym samym budynek, ale jednocześnie koszty jego budowy.

PORADNIK ADAPTACJI